Балканска Математичка Олимпијада (БМО 2022). Честитки за нашите натпреварувачи

Со 118 поени Македонија е на 3-то место во официјалната конкуренција и на 5-то место во севкупната конкуренција.
Ова е најдобар пласман до сега на Македонија.
БРАВО за нашиот тим. Им посакуваме блескава иднина!!!Спонзорирано:


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *