Резултати од државниот натпревар за средно образование

Почитувани,

заврши 64. Државен натпревар по математика!

Конечните резултати по години се следните:

Повеќе информации за победниците прочитајте на сајтот на Сојуз на Математичари на МакедонијаСпонзорирано:


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *