Денес е „π“ – ден

Денес Март,14 или запишано како 3,14 е денот во годината кога се софпаѓаат првите бројки со вредноста на „π“
По тој повод ви претставуваме некои интересни слики:

[huge_it_gallery id=”3″]


Спонзорирано:


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *